Kdo jsme

Ewenay

Jsme malý metal folkový cirkus. Náš vznik by se dal popsat slovy „Hledali se, až se našli“. Trvalo hezkých několik let než se naše sestava ustálila na osmi členech. A přestože je každý z nás jiný, děláme hudbu, která nás všechny spojuje. 

Současná sestava

Jonny

Jonatán

Znáte naši „děvku s dredy do pasu“? Ne? Seznamte se… Jeho nástrojem je pouze jeho hlas. Muž malého vzrůstu s velkou fantazií, kterou využívá k vymýšlení textů, a s obrovskou silou v hlase. Ke growlování se dostal v jeho bývalé kapele, která na tento post nemohla dlouhou dobu nikoho sehnat. Začal se tedy učit sám. K Ewenay se původně přidal for fun a za účelem zlepšení v growlu. Nakonec opustil bývalou kapelu a celý zůstal jen nám.

Mezi jeho oblíbené kapely se řadí například Amon amarth, Be’lakor, Kalmah, Shylmagoghnar


Vitas

Vítek

Původně jsme chtěli zpěvačku, ale máme aspoň Vítka. Je to náš businessman, který Pavle pomáhá s obsluhou sociálních sítí a zároveň se podílí na dopravě kapely k vám. Má mnoho hudebních vzorů ze všech možných žánrů, jako např.: Elektro, Pop, Folk, Melodický metal, tvrdý metal, Balkán, Hiphop atd… Některými ze zástupců jsou: Tommy Karevik (Seventh Wonder), Michael Kiske (Helloween, Avantasia), Roy Khan, Michael Mills, Geof Tate, Andre Matos a mnoho dalších.

Martas

Martin

Říká se, že zrzaví lidé nemají duši. Tenhle vlasy na metal určitě nemá, je však muzikant tělem i duší a v kapele aspoň doprovází Michaela na kytaru. Kdyby však byla potřeba, dokáže zaskočit i za Dominiku na housle, na které se v mládí učil 10 let. Veškerou hudbu této bandě skládá právě on. Ke hraní na kytaru ho donutil Alexi Laiho z kapely Children of Bodom, po dvou účinkování v předchozích kapelách odpověděl na inzerát a založil kapelu Ewenay, kde z původních členů zůstal s Michaelem a Dominikou. Trve kvlt metal to ale rozhodně není, prsty nechá od klasiky až po deathcore. 

Mike

Michael

Blonďatý elf, který v rohu pódia krotí svou sedmistrunnou kytaru. Spolu s Dominikou a Martinem byl u zrodu celého Ewenay cirkusu. Kromě hraní se stará i o vizuální stránku kapely a její chod.  Jeho práci tedy můžete nejen slyšet, ale i vidět. 
Vyrůstal zejména na kapelách Judas Priest, Children of Bodom, Nightwish a Hammerfall. Právě kytaristé Emppu Vuorinen z Nightwish a Stefan Elmgren z Hammerfall byli důvodem, proč po letech klasické kytary přesedlal na elektrickou.

 
Kote

KOTĚ

Ten, jehož tóny není slyšet. Basák! Když se zjistilo, že má obě ruce levé, bylo jasné, že jiný instrument nemá šanci zvládnout. Jeho pedalboard s každým rokem exponenciálně roste. Stále si totiž myslí, že někoho oslní jak zvukově, tak vizuálně. Velice rád poslouchá Meshuggah, Leprous, Periphery, Tesseract, Insomnium, Fleshgod Apocalypse, či ne Obliviscaris. Dle vlastních slov ale nepohrdne ani klasickou hudbou, jako je například Drupy, nebo Kabát.

Inspirací mu jsou Victor Wooten, Nolly, Amos Williams, Steve Harris, Cliff Burton a Tosin Abasi.

 

Dominika

Na pódiu se může zdát jako naše jediná zástupkyně něžného pohlaví, ale duchem je spíš polochlap. Hraje ještě v dobové kapele, kde se údajně chová jako dáma, ale my jí takovou neznáme. U nás hraje společně s Michaelem a Martinem už od první zkoušky a je majitelkou nejproblémovějšího nástroje v kapele. Ten její krám se fakt nedá rozumně nazvučit. Při poslechu tíhne nejvíc k folkmetalovým kapelám jako je Saltatio Mortis, vychutná si i Mors Subita nebo Dreadnoughts, ale poslechne si i interprety jiných žánrů, například Blues Saraceno nebo Siu. Největší inspirací je pro ní její bývalá učitelka na housle, zrzavá dračice z kapely Inflagranti Markéta Muzikářová.

Vojtěch

“Moment, ten je s vámi na pódiu taky?!” – aneb věčný úděl toho za škopkama, vidět není a slyšet je až moc. Biolog, fotograf, lezec a muzikant, dělá toho prostě hodně, ale nic z toho pořádně. Na bicích sice zprvu tíhnul k jazzu, ale na cestu hraní melodického metalu ho navedly kapely jako Ensiferum, Amon Amarth, Skálmöld, na kterých ujíždí už odmala. Mimo to poslouchá třeba Porcupine Tree, Obscura, In Vain, Trivium a Moonsorrow.
V hraní je mu vzorem např. Alex Rüdinger, Benny Greb nebo Sebastian Lanser.

Anie

Diplomovaná zpěvačka, co k houslím přišla jako… ehm… slepá k houslím, když šla jako malá kolem hudebky a máma se jí zeptala, jestli nechce hrát. Prej: „Tak jo!“. A už to jelo. Hraje ve folkový kapele, natáčí songy na Youtube, a tak si řekla, že s náma trochu přitvrdí. Jejím poznávacím znakem jsou vlasy, který neustále mění barvu. Je ujetá na vícehlasy a v poslechu se nerada škatulkuje; její playlist oblíbenců obsahuje věci od Rage against the machine, Linking park a Seether přes Avenged Sevenfold, Muse a Pretty reckless až po Avril Lavigne, Ylvis nebo třeba Asonanci. No, z takovýho člověka prostě jeden vzor nevymlátíš.

Důležití neviditelní nečlenové

Pavla

Na pódiu ji neuvidíte, ale pod ním je téměř vždy. Jejím zaměřením jsou spíše sociální sítě – ať už se jedná o fotografie či komunikaci s Vámi fanoušky, pořadateli koncertů i ostatními kapelami. PR manažerka, kámoška a spřízněná duše kapely již od roku 2017. 
Poslouchá leccos od punku až po death metal, možná proto tak skvěle zapadáme do jejího repertoáru. Mezi oblíbené kapely z ČR řadí Divokej Bill, Harlej, Dymytry, Alkehol; ze zahraničí např. Eluveitie, Korpiklaani, Parkway Drive, Lordi.
P.S.: Může vypadat uřvaně, ale na nás je hodná. 

Bývalí členové

Jakub

 Jeho nástroj se ladí ještě o dost hůř, než ten Dominiky, ale zas o něco lépe hoří. Hádáte správně, je to viola. Původně začínal již ve školce s hraním na housle, zhruba v 18 letech přesedlal na violu a u té už zůstal. V době, kdy si říkal, že už dlouho v žádné kapele nehrál, našel inzerát Ewenay, zafidlal a stal se naším plnohodnotným členem.
Poslouchá téměř vše a jeho velkým snem je, že si jednou sám sestaví elektrické housle.